projekt

Modernizace výuky ZŠ v Kuníně podporující nové výukové metody CZ.1.10/4.1.00/02.00615

Projekt s názvem „Modernizace výuky ZŠ v Kuníně podporující nové výukové metody“ má za cíl modernizaci učeben a prostor v Základní škole Kunín tak, aby byly v souladu s novými a progresivními výukovými metodami. Modernizace má zájem reflektovat vytvoření nových vzdělávacích modelů, které budou plně využívat nové metody výchovy a vzdělávání žáků a také přispěje k rozšíření vzdělávacích možností pro širokou veřejnost včetně handicapovaných osob.

Obsahem projektu je modernizaci či zbudování čtyř učeben:
Multimediální učebna – v učebně bude instalován nový rozvod nízkonapěťových sítí, bude rekonstruována podlaha a dojde k vybavení moderním interaktivním lavicovým systémem a novými prvky výuky (interaktivní tabule, dataprojektor, server, vizualizér)
Jazyková laboratoř – v učebně, kde dochází k výuce jazyků, bude nainstalován moderní systém pro výuku a to především interaktivní tabule, sluchátkový systém, lavicový systém a dataprojektor. Výrazně se tak zvýší potenciál učebny a zlepší se systém celé výuky.
PC učebna – bude taktéž modernizovaná pomocí nových rozvodů sítí ve zdech učebny, kompletního nábytku pro učitele i žáky a hardwarového vybavení – PC stanice, monitory, interaktivní tabule, diaprojektor, multifunkční zařízení a tablet, který bude významnou pomůckou především pro handicapované uživatele.
Čítárna a studovna – základní škola získá také novou učebnu, která vznikne předělením jedné z místnosti a bude využívána především jako čítárna a studovna. Bude zde pořízena PC stanice a multifunkční zařízení.

Nedílnou součástí celé modernizace je také vybudování výtahu v prostorách školy, čímž budou veškeré prostory a kapacity školy přístupné každému uživateli a škola tak bude připravena pro provoz i pro osoby s omezením pohybu či orientace.

Realizace všech těchto aktivit je plánována na prázdninové měsíce 07/2010 – 08/2010. K ukončení projektu pak dojde v měsíci září 2010.

Cílem vzniku těchto odborných učeben je vytvořit moderní výukový proces, který v okrese Nový Jičín není obvyklý a který by pokrýval potřeby obyvatel okresu.

Projekt počítá s využitím této modernizované výuky zejména pro žáky ZŠ a děti MŠ, které budou mít v rámci budovy ZŠ zřízenu novou třídu. Dále budou nově poskytovány kurzy pro širokou veřejnost, které jsou také v lokalitě velmi žádané.

Žadatelem projektu je obec Kunín - provozovatelem ZŠ Kunín.