foto - rok 2018/2019

Street hockey – finále

Ve čtvrtek 11. dubna jsme se již po čtvrté v řadě probojovali do Velkého finále v Ostravě. Zde se utká nejlepších 64 družstev z celého Moravskoslezského a částečně i Olomouckého a Zlínského kraje. Turnaj probíhá vyřazovacím způsobem a o setrvání v něm tak rozhoduje každý zápas. Ten trvá dvakrát sedm minut.
Stejně jako loni i letos naši žáci obdrželi drobné dárky od sponzorů turnaje. A stejně tak jsme si na náš první zápas museli počkat téměř na samý závěr prvního kola. Letos nám los přiřknul soupeře ze ZŠ Choryně (u Valašského Meziříčí). Soupeře jsme jasně přehrávali, ale skóre tomu dlouho neodpovídalo. Nakonec jsme zvítězili 4:2 a postoupili do druhého kola. Konečně se tak podařil naplnit náš vytyčený cíl z minulých ročníků!
Ve druhém kole byla našim soupeřem ZŠ Dr. E. Beneše (Šumperk). Věděli jsme, že pokud chceme postoupit do třetího kola turnaje, budeme muset oproti prvnímu kolu hodně přidat. Ač se naši hoši snažili, na soupeře to bohužel nestačilo. Nedařilo se nám pokrývat hráče ve středu hřiště mezi obranou a útokem. Po několika obdržených brankách jsme se nedokázali na utkání plně soustředit a prohráli jsme tak 1:8.
Z turnaje, kterého se celkově zúčastnilo okolo sto padesáti družstev, jsme si přivezli dělené 17. – 32. místo. Když k tomu připočteme fakt, že náš přemožitel ze Šumperka se nakonec umístil na 3. příčce, je naše umístění velmi pěkný výsledek. Děkuji všem žákům za reprezentaci školy a přeji mnoho dalších sportovních úspěchů.

Mgr. Tomáš Valentík