foto - rok 2018/2019

Florbalový úspěch

Po postupu z okrskového kola naši hoši 6. – 8. ročníku jeli poměřit síly do Kopřivnice na okresní finále florbalu – kategorie III. Zde se utkalo šest nejlepších celků z celého okresu. Do krajského finále mohl postoupit pouze nejlepší tým. Hrálo se ve dvou skupinách, kde první dva celky postupovaly do semifinále. Zápasy trvaly 15 minut ve skupině a 10 minut v utkání o umístění.
Našim prvním soupeřem byla ZŠ Záhuní z Frenštátu p. R. Soupeř měl ze začátku více ze hry, avšak první branku jsme dokázali vstřelit my. Na obou stranách bylo několik neproměněných šancí, a tak se do samotného závěru drželo skóre v náš prospěch. Minutu a půl před koncem jsme v naší obranné polovině hřiště ztratili míček a soupeř toho nekompromisně využil. Zápas tak skončil 1:1. Druhé utkání jsme sehráli se soupeřem ze ZŠ Komenského z Bílovce. Začátek jsme nezvládli a soupeř se rychle ujal vedení. V zápětí přidal ještě druhou branku a skóre 0:2 nevěstilo nic dobrého. Naši hoši se však nevzdali a do samotného závěru skóre srovnali na 2:2. Po dvou remízách v základní skupině jsme postoupili do semifinále ze druhého místa.
Tam jsme se utkali s velmi těžkým soupeřem ze ZŠ E. Zátopka (Kopřivnice). Naši žáci si byli velmi dobře vědomi kvalit soupeře a k zápasu přistoupili velice zodpovědně. Protihráčům nedali nic zadarmo. Tento obětavý přístup vygradoval vstřelením prvního gólu do soupeřovy branky. Družstvu z Kopřivnice se podařilo brzy srovnat, ale naši hoši dokázali na tuto branku ihned odpovědět. Napínavý zápas až do samotného konce vyústil naší obrovskou euforií při zaznění závěrečného hvizdu. Po vítězství 2:1 jsme postoupili do finále!
Ve finále jsme narazili na našeho soupeře ze základní skupiny z Frenštátu. V druhém vzájemném utkání jsme měli více ze hry my. Žádnou větší šanci jsme ale nedokázali využít. Stejně na tom byl i náš soupeř. Na obou družstvech, která měla pouze tři hráče na střídání se náročný turnaj začal podepisovat. Všichni hráči se však snažili ze sebe vydat úplné maximum. Skóre však zůstávalo nerozhodné 0:0. To se změnilo až 16 vteřin před koncem hrací doby. Po vlažné střele se přes zakrytý výhled gólmana dostal míček do naší branky. Během takto krátké doby jsme s výsledkem už nedokázali nic udělat. V zápase jsme podlehli nejtěsnějším možným výsledkem 0:1.
Po absolvování takto náročného a vyrovnaného turnaje bylo vidět u našich hráčů velké zklamání. Na druhou stranu jsme do turnaje nenastoupili jako favoriti. Naši žáci se připravovali na velkou florbalovou školu od ostatních týmů. To se však nestalo. A to hlavně díky neskutečnému odhodlání a urputnosti, kterou všichni naši žáci na hřišti předváděli. Od prvního zápasu podávali výkony, se kterými jsem byl velmi spokojen. Za přístup v tomto turnaji jim chci moc poděkovat a gratuluji k druhému místu v okrese.

Mgr. Tomáš Valentík

Školka se učila