foto - rok 2018/2019

Úspěch na Kopřivnické laťce

Poslední sportovní soutěží letošního kalendářního roku byly atletické závody v Kopřivnici. Naši žáci měli ve středu 19. prosince možnost poměřit své dovednosti ve skoku vysokém. Z naší školy se zúčastnilo pouze pět žáků a to díky začínající nemocnosti a neochotě reprezentovat naši školu.
Tyto závody se konaly již po dvacáté osmé a tomu odpovídala i konkurence. Závodilo zde téměř sto padesát žáků v deseti kategoriích. Naši žáci se však v této konkurenci vůbec neztratili a zpět si přivážíme dvě medaile! Bronzovou získal Filip Černý ze 6.B v kategorii nejmladších chlapců. Ten třetím pokusem překonal laťku velmi originálním (Ostatní členové naší výpravy tento skok označili jako skok ala lachtan ), avšak platným pokusem na 125 cm. V kategorii starších chlapců po velmi náročném boji (Šest závodníků překonalo výšku 160 cm.) získal výkonem 165 cm stříbrnou medaili Josef Glogar z 9. třídy. Rozhodně však nechci zapomenout i na ostatní členy naší výpravy. Ti sice neskončili na pódiovém umístění, ale ve svých kategoriích se rozhodně neztratili. Jsou jimi Matylda Madurová ze 7.A – 110 cm, Karolína Liďáková z 9. třídy – 130 cm a Matěj Hub z 8. třídy – 140 cm. Všem žákům děkuji za jejich výkony a chuť reprezentovat naši školu. Přeji jim mnoho dalších sportovních úspěchů.

Mgr. Tomáš Valentík